Innowacyjne rozwiązanie grzewcze podłogowe folią HEAT ON z niezależnym zasilaniem naszym generatorem prądu.

Pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowaliśmy do ogrzewania domu wypoczynkowego na szklaku w Maiser (Austria; 992 m.n.p.m.) znajdującego się w Alpach wykonanego z bali drzewnych o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U = 0,50 W/m²K, gdzie amplituda temperatur wynosi 10 st C.

Jedynym wymaganym zabiegiem, było ocieplenie stropu piwnicy od wewnątrz (sufit) styropianem, a następnie zabezpieczenie warstwą tynku oraz poddasza wełną mineralną pod zabudowę drewnianą.

Powierzchnia użytkowa całego domu to 150 m kw., a powierzchnia użytej folii HEAT ON wraz z podkładem 80 m kw. Łączna ilość pomieszczeń to 10, w tym kuchnia, hol, salon, łazienka z WC oraz WC.

W każdym z pomieszczeń zainstalowaliśmy oddzielny cyfrowy regulator temperatury z termostatem, z wyjątkiem kuchni z jadalną, holu, salonu, gdzie użyliśmy jednego regulatora, gdyż pomieszczenia przylegały do siebie.

Łączny koszt instalacji grzewczej wraz z usługą montażu pod deskę podłogową, generatorem prądu oraz termoizolacją pod folią grzewczą to 10.000 EUR.  

Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania: 10.5kW
Rzeczywiste wykorzystanie energii (temperatura optymalna 21 st C): 4.5kW
Gwarancja: 10 lat D2D
Czas realizacji: 10 dni roboczych

Roczna oszczędność w porównaniu do:
– ogrzewania CO2: 300 EUR
– ogrzewania AC: 600 EUR
– ogrzewania węglem: 350 EUR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *